De Ziua Mondială a Sănătății, Simona Dragomir te invită la conferința Trăiește sănătos!

Simona Dragomir va susține în data de 7 aprilie, la orele 18:30, la Aida Bistro, o nouă conferință din seria ” Trăiește sănătos!”. Ca de fiecare dată, ea va impărtăși alături de specialiști în domeniu sfaturi privind recoltarea celulelor stem, pregătirea pentru naștere, dar și despre cum își poate îngriji corpul și părul o femeie aflată în această ipostază.
Conferinta SimonaSimona anunță că aceste conferințe, care împlinesc un an, vor continua inițiativa de educare a părinților aflați la început de drum. “Ne-am gândit să dezvoltăm în continuare subiectul legat de nașterea și creșterea unui copil într-un mediu prielnic, așa că și de această dată, tema va fi «Mama și copilul», cu accent pe recoltarea celulelor stem, pregătirea pentru naștere, dar și alte subiecte de interes pentru viitoarele mame”, a declarat realizatoarea emisiunilor “Bună dimineața Sănătate!” de la Antena 1 si “Trăiește sănătos cu Simona” de la radio Itsy Bitsy.

În plus, Simona Dragomir a ținut să adauge: “Cu ocazia Zilei Mondiale a Sănătății, toți cei care își doresc să trăiască sănătos sunt invitați să se înscrie pe adresa conferintasimona@replicavedetelor.ro, intrarea facându-se doar în baza confirmării, fără a se percepe o taxă de participare. Dorim să răspundem direct nevoilor participanților cu ajutorul specialiștilor în diverse domenii: banca de celule stem Biogenis, Sanador, Valquer și Tymbark”.

Partenerii evenimentului: banca de celule stem Biogenis, Sanador, Valquer, Tymbark, Aida Bistro.

Parteneri media: Radio Itsy Bitsy, Eva.ro, Kudika.ro, Garbo.ro, ReplicaVedetelor.ro, Kfetele.ro, BusinessWoman.ro, LumeaInTrend.ro

Leave a Reply